Poznaj naszą fundację

Fundacja Fabryki Norblina została powołana, by kontynuować filantropijną i kulturalną spuściznę rodziny Norblinów i Wernerów. Rolą Fundacji jest rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie, jak ważne są jest ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi.

fot. MEDIAFRESH
fot. MEDIAFRESH

Nasza misja

Kultura jest jednym z najważniejszych elementów świadomości narodowej, naszym dziedzictwem i mostem, który łączy pokolenia. Potrzebujemy kultury do pełni swojego człowieczeństwa, bo to właśnie w niej wyrażają się wartości, które od wieków określają nas jako ludzkość. Kultura postrzegana jest jednak dość często jako ostatni filar odpowiedzialności społecznej, a edukacja w jej zakresie bywa niezauważalna.

Rolą Fundacji jest więc rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie, jak ważne są ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi.

fot. MEDIAFRESH
fot. MEDIAFRESH

Nasza misja

Historia

Historia Fabryki Norblina to fundament, na którym budujemy działania naszej Fundacji. Jej celem jest kontynuacja filantropijnej i kulturalnej spuścizny rodziny Norblinów i Wernerów. Poprzez działania Fundacji chcemy wskrzesić dzieło pierwszych właścicieli fabryki, pasjonatów sztuki i hojnych darczyńców, którzy wspierali cele kulturalne i społeczne. Kultura była obecna na terenie dawnych zakładów także po zakończeniu działania Fabryki, a współcześnie funkcjonował Teatr Scena Prezentacje.

Misją powołanej Fundacji Fabryki Norblina jest uświadamianie roli historii i sztuki w społeczeństwie oraz promowanie działalności najzdolniejszych artystów. Pragniemy wspierać młodych, zdolnych artystów, dodawać im wiatru w skrzydła i zachęcać do aktywności artystycznej w zabytkowych, zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej Fabryki. Chcemy dbać o to, aby najwybitniejsi polscy artyści, stanowiący dla społeczeństwa niezaprzeczalny autorytet intelektualny i merytoryczny, posiadali wyraźny wpływ na edukację oraz kształtowanie kolejnych pokoleń światłych, opiniotwórczych i inteligentnych ludzi.

Materiały prasowe

Historia

fot. M.Nowak
fot. M.Nowak

Zakres działań

Główną działalnością fundacji jest niekomercyjna działalność muzyczna. Nie zapominamy jednak o innych dziedzinach sztuki, takich jak: film, malarstwo, sztuka plakatu, sztuki nowocyrkowe, design, taniec. Poprzez swoje działania wspieramy młodych i zdolnych artystów, angażując ich do ciekawych projektów na terenie Fabryki Norblina.

Organizując cotygodniowe Jam Session „Scena Młodych” dajemy szansę każdemu, kto wykażę się odwagą by wystąpić na scenie razem z profesjonalnymi muzykami.

Fundacja Fabryki Norblina wspiera również wiele inicjatyw artystycznych, występując u boku wybitnych artystów w roli Mecenasa.

fot. M.Nowak
fot. M.Nowak