Music Declares Emergency #1

Nie ma muzyki na martwej planecie. To dobitne hasło ruchu Music Declares Emergency, który na całym świecie pracuje nad lepszym jutrem. Od niedawna za sprawą Misi Furtak również w Polsce.

FFN_MusicDeclaresEmergecy_tytul_kwadrat

Music Declares Emergency #1

fot. MEDIAFRESH

„Nie ma muzyki na martwej planecie”

11 lutego odbyło się pierwsze wydarzenie przygotowane merytorycznie przez polski oddział Music Declares Emergency. Ruch ten, od niedawna za sprawą Misi Furtak działa również w Polsce. Organizacja ta pracuje nad lepszym jutrem, zwiększając świadomość wpływu branży muzycznej na środowisko. „Nie ma muzyki na martwej planecie” – to główne hasło MDE.

fot. MEDIAFRESH

„Nie ma muzyki na martwej planecie”

Ekologia w branży muzycznej

„Jako organizacja Music Declares Emergency wzywamy rządy i instytucje medialne do mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym i ekologicznym. Mamy świadomość, że również jako branża muzyczna mamy wpływ na środowisko, dlatego sami zobowiązujemy się do podjęcia działań w tym zakresie. Nasze spotkanie to świetna przestrzeń do tego, by uczyć się od siebie nawzajem” – mówi Misia Furtak, która prowadzi polski oddział Music Declares Emergency.

Ekologia w branży muzycznej

Przestrzeń do dyskusji o środowisku

W programie wydarzenia, które współorganizowała Fundacja Fabryki Norblina znalazły się: warsztat dla muzyków „Napisz swój eko-rider”, panele dyskusyjne „Zielone wydarzenia muzyczne – oczekiwania vs rzeczywistość” oraz „Odpowiedzialność ekologiczna w muzyce klasycznej”. Po części merytorycznej odbyły się koncerty znanych przedstawicieli muzyki alternatywnej: Misi Furtak, Niemocy, Kathii.

Przestrzeń do dyskusji o środowisku